Nowe pokolenie pracowników działu zakupów stawia firmom producenckim wysokie wymagania. Zależy im na tym, by wyposażenie biura spełniało standardy zrównoważonego rozwoju, dlatego dostawca musi udowodnić, że podejmuje realne działania na rzecz ochrony zasobów, klimatu, wykazuje się społeczną odpowiedzialnością i zależy mu na dobrostanie pracowników.
Jednym z elementów na drodze do zrównoważonego biura jest bezpieczeństwo użytkowania. Co to oznacza?
Otóż przede wszystkim zgodność z wymaganiami z zakresu ochrony środowiska. Oznacza to, że produkty powinny być testowane zgodnie z szeregiem różnych systemów oznakowania ekologicznego i nie zawierać niepotrzebnych ani szkodliwych substancji chemicznych.
Kolejnym punktem bezpieczeństwa jest ergonomia. Z punktu widzenia dobrostanu pracowników bardzo ważne jest zachęcanie ich do ruchu w ciągu dnia, dbałość o prawidłową akustykę w środowisku pracy oraz zapewnienie kontaktu z naturalną roślinnością.
Kolejnym elementem jest dopasowanie biura do potrzeb. Oznacza to, że należy wspierać zrównoważony rozwój, sprzyjać dobremu samopoczuciu pracowników i stwarzać warunki dla sukcesu.
W celu znalezienia najlepszego rozwiązania warto stworzyć ponadczasowe środowisko pracy, włączyć w ten proces również kadrę zarządzającą i pracowników. Dlatego też przestrzenie w pracy powinny być dobrze przemyślane, elastyczne i wielofunkcyjne. Takie, które przyciągają talenty i sprzyjają ich rozwojom. Takie działanie wzmacnia też pozytywny wizerunek pracodawcy.
Jakość produktów to jeszcze jeden element, który stanowi o firmie. Któż nie poszukuje produktów, które są funkcjonalne i trwałe, a jednocześnie przyjazne dla środowiska i kieszeni? Kupując np. biurko nabywca chce mieć pewność, że sprawdzi się w warunkach, do których jest przeznaczone i będzie służyło przez długie lata, ponieważ trwalsze produkty zmniejszają koszty inwestycji oraz wpływ na środowisko.
Źródło: kinnarps.pl
Zapraszamy do odwiedzenia: Facebook | LinkedIn | YouTube | Twitter | Google | Magazyn SEKA