PSYCHOLOGICZNE ASPEKTY OCENY RYZYKA I ZAGROŻEŃ
To nie są warsztaty, podczas których dowiesz się, jak wykonywać ocenę ryzyka zawodowego za pomocą konkretnej metody. Przekażemy Ci jednak praktyczną wiedzę o ludziach, naszym postrzeganiu, reagowaniu na zagrożenia, która bardzo Ci się przyda przy dokonywaniu oceny ryzyka zawodowego i eliminowaniu niebezpiecznych zachowań.
ZAPRASZAMY NA WARSZTAT ONLINE prowadzony na żywo, na platformie LiveWebinar.
kiedy: 25.03.2021, 09:00-13:00, jak: ON-LINE, koszt szkolenia: 150 PLN
CELE SZKOLENIA
- zdobycie wiedzy dotyczącej motywowania pracowników do bezpiecznych zachowań,
- trening prowadzenia obserwacji zachowań,
- zdobycie wiedzy z zakresu różnic w postrzeganiu zagrożeń w czasie dokonywania ocen ryzyka,
- poznanie prostej metody dokonywania oceny ryzyka z grupą pracowników.
KORZYŚCI
- uczestnicy będą wiedzieli, jak wpływać na zachowania, aby wyeliminować złe nawyki, a kształtować dobre,
- uczestnicy będą wiedzieli, co wpływa na ocenę przez nas zagrożeń (i dlaczego czasami każdy z nas widzi inne rzeczy),
- uczestnicy poznają i przećwiczą użycie metody oceny ryzyka, która umożliwia zaangażowanie w ten proces pracowników.
Metoda, którą będziemy ćwiczyć (Moderowana Ocena Ryzyka), opiera się na analizie poszczególnych kroków wykonywanych przy realizacji zadania. Sprawdzi się ona świetnie podczas aktualizacji oceny ryzyka zawodowego (możemy zebrać informacje od ekspertów, czyli pracowników), jako rozmowa na temat bezpieczeństwa lub ocena zagrożeń przed przystąpieniem pracowników do wykonania jakiegoś zadania. Jej głównym atutem jest to, że jest prosta, zrozumiała dla pracowników, angażuje ich i umożliwia wymianę wiedzy i doświadczeń w zespole. Dzięki temu możemy poznać różne punkt widzenia i stworzyć obiektywny obraz.
ADRESACI SZKOLENIA
Pracownicy działu BHP, inspektorzy, Służba BHP.
ZAKRES TEMATYCZNY
Podczas warsztatów odpowiemy Ci m.in. na pytania:
⦁ Dlaczego niektórzy z nas skaczą na bungee, a inni tego nigdy nie zrobią?
⦁ Co wpływa na różnice w ocenianiu poziomu zagrożenia?
⦁ Czy (i jak) da się obiektywnie zidentyfikować i ocenić zagrożenia?
⦁ Dlaczego nie widzisz wszystkich zagrożeń (a inni Ci je pokazują)?
⦁ Czy podejmowanie ryzyka ma coś wspólnego z płcią, doświadczeniem zawodowym i wiekiem?
⦁ Dlaczego zasada zachowania „bądź ostrożny” jest nieprawidłowa?
Porozmawiamy również o tym, jak uwzględnić tą wiedzę przy dokonywaniu obserwacji stanowisk pracy, oceny ryzyka zawodowego, aby była maksymalnie praktyczna i kompletna. Pokażemy Wam również sposoby na to, jak zachęcić na co dzień pracowników do dokonywania samodzielnej oceny ryzyka.
PROWADZĄCA
Justyna Pokładnik, trener
www.tam.com.pl
Justyna Pokładnik Metodyk zakochany w nauczaniu. Od 15 lat wspiera wiedzą z zakresu psychologii, pedagogiki, ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracy zakłady produkcyjne w Polsce i krajach niemieckojęzycznych. Przeprowadza analizy kultury bezpieczeństwa, buduje programy umożliwiające jej efektywny rozwój, wpiera kadrę kierowniczą w obszarze zarządzania bezpieczeństwem pracy, budowania relacji z pracownikami i realizacji zadań z zakresu bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia.
Poza tematem budowania kultury bezpieczeństwa zajmuje się podwyższaniem jakości szkoleń okresowych BHP: opracowuje własne gry szkoleniowe i prowadzi warsztaty z zakresu prowadzenia szkoleń BHP metodami aktywizującymi. W swojej pracy chętnie korzysta z nowoczesnych technologii.
- Wysłanie przez Uczestnika zgłoszenia poprzez kliknięcie ikony „Wyślij zgłoszenie” jest równoznaczne z akceptacją niniejszych warunków uczestnictwa.
- Ostateczne uczestnictwo musi zostać potwierdzone przez Organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do odstąpienia od umowy lub wpisania uczestnika na listę rezerwową ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na szkoleniu.
- Organizatorem szkolenia jest firma SEKA S.A. z siedzibą w Warszawie (04-386), przy ul. Paca 37 o kapitale zakładowym w wysokości 2.000.000,00 PLN, wpisana do rejestru przedsiębiorców, której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr 0000082102.
- Opłata za udział w szkoleniu powinna zostać zaksięgowana na koncie Organizatora najpóźniej 14 dni robocze po zakończeniu szkolenia.
- Uczestnik ma prawo odstąpić od umowy o świadczenie usług szkoleniowych bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie 14 dni przed datą rozpoczęcia szkolenia. W przypadku doręczenia Organizatorowi pisemnego powiadomienia o rezygnacji ze szkolenia nie później niż 14 dni roboczych przed terminem szkolenia, uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaconej kwoty. W przypadku późniejszych rezygnacji uczestnik zostanie obciążony opłatą manipulacyjną w wysokości:
• 50% jego wartości – w przypadku powiadomienia o rezygnacji doręczonego Organizatorowi na mniej niż 14 dni przed szkoleniem
• 80% jego wartości – w przypadku powiadomienia o rezygnacji doręczonego Organizatorowi na mniej niż 5 dni przed szkoleniem
• 0% – nieobecność zgłoszonego uczestnika zobowiązuje do zapłaty pełnej należności. - Wysokość opłaty za uczestnictwo w szkoleniu została ustalona przez Organizatora i obowiązuje do czasu zmiany jej przez Organizatora.
- Ewentualne zastrzeżenia co do realizowanej usługi szkoleniowej należy zgłaszać na adres Organizatora wskazany w punkcie 3 powyżej, w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu szkolenia lub odwołania szkolenia (odstąpienia od umowy). W sytuacji gdy Organizator zmienił lub odwołał termin szkolenia a uczestnik nie zaakceptował nowego terminu szkolenia i nie wniósł opłaty za szkolenie wówczas umowa ulega rozwiązaniu bez potrzeby składania dodatkowych oświadczeń woli przez Strony. W sytuacji gdy Organizator zmienił lub odwołał termin szkolenia po wniesieniu opłaty przez uczestnika, zaś uczestnik nie zaakceptował nowego terminu szkolenia całość wniesionej kwoty zostanie zwrócona.
Skontaktuj się z nami poprzez:
- e-mail: zdalne.szkolenia@seka.pl
Jeżeli interesuje Cię to szkolenie w wersji zamkniętej lub jesteś zainteresowany współpracą w zakresie realizacji dedykowanych dla Twojej organizacji Skontaktuj się z nami: Alicja Kubowicz, tel. 786 813 649, e-mail alicja.kubowicz@seka.pl