Prawo pracy i czas pracy w 2021 r.
kiedy: 29 stycznia 2021 r. , godz. 10:00 – 14:00, jak: ON-LINE, koszt szkolenia: 199PLN
CELE SZKOLENIA
Zapoznanie pracodawców, kadry zarządzającej, pracowników służb kadrowych z przepisami prawa pracy w kontekście podejmowania decyzji kadrowych. Omówienie praktycznych problemów związanych ze stosowaniem przepisów prawa pracy z uwzględnieniem orzecznictwa Sądu Najwyższego
Szkolenie kierowane jest do pracodawców, kadry zarządzającej, pracowników organizujących pracę, pracowników działów kadr i personalnych.
KORZYŚCI
Zdobycie praktycznych umiejętności:
- Poznanie uregulowań prawnych dotyczących prawa pracy.
- Doskonalenie umiejętności prawidłowego zastosowania wspomnianych regulacji w praktyce.
- Poszerzenie wiedzy o aktualne orzecznictwo sądowe, praktykę i interpretacje organów kontroli.
ZAKRES TEMATYCZNY
W czasie zajęć będą poruszane następujące zagadnienia:
- źródła prawa pracy
- nawiązywanie i rozwiązywanie stosunków pracy
- stosunek pracy a umowy cywilnoprawne
- równe traktowanie w zatrudnieniu
- wynagrodzenia oraz inne świadczenia wypłacane pracownikom
- obowiązki pracodawcy i pracownika
- nagrody i odpowiedzialność porządkowa oraz materialna pracowników
- urlopy pracownicze
- uprawnienia związane z rodzicielstwem
- zmiany w przepisach związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy
- czas pracy
- usprawiedliwione nieobecności w pracy i udzielanie zwolnień od pracy
- zasady wykonywania pracy w okresie kwarantanny i izolacji medycznej w 2021 r.
- praca zdalna – jak prawidłowo wdrożyć ją w organizacji – praca na dokumencie.
- czas pracy – najlepsze praktyki na 2021 r.
- minimalne wynagrodzenie w 2021 r. i skutki prawne zmiany jego wysokości.
- rejestracja umów o dzieło – nowy obowiązek przedsiębiorcy.
- zarządzanie okresami nieobecności pracownika w 2021 r – urlopy wypoczynkowe, urlopy rodzicielskie i inne okresy niewykonywania pracy.
- projektowane zmiany w pracy zdalnej
- prawo pracy w dobie koronawirusa
- aktualne stanowiska urzędowe dotyczące kadr i płac
- zmiany w zasadach prowadzenia i przechowywania akt osobowych
- nowe zasady tworzenia dokumentacji dotyczącej czasu pracy
- rozwiązania prawne optymalizujące organizację pracy i zmniejszanie kosztów pracy (czas pracy, wynagrodzenia, dofinansowania, urlopy wypoczynkowe):
1. Wysłanie przez Uczestnika zgłoszenia poprzez kliknięcie ikony „Wyślij zgłoszenie” jest równoznaczne z akceptacją niniejszych warunków uczestnictwa.
2. Ostateczne uczestnictwo musi zostać potwierdzone przez Organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do odstąpienia od umowy lub wpisania uczestnika na listę rezerwową ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na szkoleniu.
3. Organizatorem szkolenia jest firma SEKA S.A. z siedzibą w Warszawie (04-386), przy ul. Paca 37 o kapitale zakładowym w wysokości 2.000.000,00 PLN, wpisana do rejestru przedsiębiorców, której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr 0000082102.
4. Opłata za udział w szkoleniu powinna zostać zaksięgowana na koncie Organizatora najpóźniej 14 dni robocze po zakończeniu szkolenia.
5. Uczestnik ma prawo odstąpić od umowy o świadczenie usług szkoleniowych bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie 14 dni przed datą rozpoczęcia szkolenia. W przypadku doręczenia Organizatorowi pisemnego powiadomienia o rezygnacji ze szkolenia nie później niż 14 dni roboczych przed terminem szkolenia, uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaconej kwoty. W przypadku późniejszych rezygnacji uczestnik zostanie obciążony opłatą manipulacyjną w wysokości:
• 50% jego wartości – w przypadku powiadomienia o rezygnacji doręczonego Organizatorowi na mniej niż 14 dni przed szkoleniem
• 80% jego wartości – w przypadku powiadomienia o rezygnacji doręczonego Organizatorowi na mniej niż 5 dni przed szkoleniem
• 0% – nieobecność zgłoszonego uczestnika zobowiązuje do zapłaty pełnej należności.
6. Wysokość opłaty za uczestnictwo w szkoleniu została ustalona przez Organizatora i obowiązuje do czasu zmiany jej przez Organizatora.
7. Ewentualne zastrzeżenia co do realizowanej usługi szkoleniowej należy zgłaszać na adres Organizatora wskazany w punkcie 3 powyżej, w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
8. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu szkolenia lub odwołania szkolenia (odstąpienia od umowy). W sytuacji gdy Organizator zmienił lub odwołał termin szkolenia a uczestnik nie zaakceptował nowego terminu szkolenia i nie wniósł opłaty za szkolenie wówczas umowa ulega rozwiązaniu bez potrzeby składania dodatkowych oświadczeń woli przez Strony. W sytuacji gdy Organizator zmienił lub odwołał termin szkolenia po wniesieniu opłaty przez uczestnika, zaś uczestnik nie zaakceptował nowego terminu szkolenia całość wniesionej kwoty zostanie zwrócona.
Skontaktuj się z nami poprzez:
- e-mail: zdalne.szkolenia@seka.pl
- lub bezpośrednio – 786 813 649
Zapytaj o współpracę w zakresie kompleksowego zapewnienia bezpieczeństwa; audytu, szkolenia i nadzoru, skontaktuj się z Michałem Sekundą Dyrektorem handlowym SEKA S.A. tel. 22 517 88 66 e-mail: michal.sekunda@seka.pl