Bezpłatny webinar: Restrukturyzacja zatrudnienia w praktyce – wybrane aspekty prawa pracy
Bezpłatny webinar: Restrukturyzacja zatrudnienia w praktyce – wybrane aspekty prawa pracy
Podczas webinaru przedstawimy kluczowe informacje, jak w trakcie restrukturyzacji przeprowadzić zwolnienia pracowników albo dokonać zmiany ich stanowisk pracy, uwzględniając potrzeby biznesu oraz zachowując bezpieczeństwo prawne.
- Praktyczna wiedza dla osób z działów personalnych, jak prawidłowo i zgodnie z prawem dokonywać wyboru pracowników do zwolnienia w trakcie restrukturyzacji
- Webinar prowadzą doświadczeni eksperci z zakresu prawa pracy
- Spotkanie online w czasie rzeczywistym
Dowiedz się więcej!
Dowiedz się więcej!
Aktualnie coraz więcej pracodawców przeprowadza restrukturyzację zatrudnienia lub rozważa przeprowadzenie jej w najbliższym czasie. Nie zawsze oznacza to konieczność zwolnień grupowych czy likwidacji stanowisk pracy. Częściej potrzebne są zmiany na mniejszą skalę, np. w obrębie jednego działu albo wystarczają przeniesienia wybranych pracowników na inne stanowiska. Jednym z trudniejszych aspektów prawnych w tym zakresie jest dokonanie prawidłowego i zgodnego z prawem doboru konkretnych pracowników, których stanowiska zostaną zlikwidowane i w konsekwencji otrzymają oni wypowiedzenia umów o pracę albo też tzw. wypowiedzenia zmieniające (w trybie art. 42 k.p) Właśnie na tym aspekcie skupimy się podczas webinaru.
O WEBINARZE
O WEBINARZE
Bezpłatny webinar odbędzie się 10.10.2024 o godzinie 12.00 – 13.00.
Wydarzenie będzie dostępne na platformie LiveWebinar, bez konieczności instalacji dodatkowych programów.
Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona.
Zarejestruj się wcześniej, a powiadomienia przed rozpoczęciem webinaru otrzymasz automatycznie.
W razie pytań lub problemów, skontaktuj się z nami:
Jowita Walicka, kom. 786 813 649, e-mail: jowita.walicka@seka.pl
ZAKRES TEMATYCZNY
ZAKRES TEMATYCZNY
Czasami restrukturyzacja to konieczność, aby firma przezwyciężyła trudny czas i poprawiła swoją efektywność. Odpowiadasz za dział personalny i już wiesz, że w Twojej firmie planowana jest restrukturyzacja zatrudnienia? Masz w związku z tym pytania i wątpliwości, jak przeprowadzić zwolnienia pracowników, aby restrukturyzacja nie była źródłem dodatkowych problemów?
Zapraszamy na webinar, który poprowadzą doświadczeni eksperci w zakresie prawa pracy – Robert Maliszewski, dyrektor Działu Prawa Pracy w SEKA S.A., oraz Sylwia Migdalska, radca prawny, która od blisko 20 lat skutecznie reprezentuje naszych Klientów w sporach przez sądami pracy.
Z webinaru dowiesz się, jak dobrać optymalną formę prawną do przeprowadzenia zwolnień podczas restrukturyzacji albo dokonać zmiany stanowisk pracy, uwzględniając jednocześnie potrzeby biznesu i zachowując bezpieczeństwo prawne. Nasi eksperci podzielą się również wiedzą, na co zwracać uwagę podczas restrukturyzacji zatrudnienia, aby nie narazić pracodawcy na przegrane sprawy sądowe.
Agenda webinaru:
Agenda webinaru:
- Różne formy restrukturyzacji zatrudnienia – zwolnienia grupowe a zwolnienia indywidualne, zmiany miejsca pracy, „przeniesienie” na inne stanowisko.
- Prawidłowy wybór formy prawnej dokonywania zmiany: „porozumienie zmieniające”, „wypowiedzenie zmieniające”, czasowe powierzenie innej pracy (np. 42 § 4 k.p.), „wypowiedzenie z powodu likwidacji stanowiska pracy”.
- Bezpieczne kryteria doboru do zwolnienia, gdy np. krótszy staż pracy nie może być wzięty pod uwagę.
- Likwidacja stanowiska pracy, gdy istnieją u pracodawcy tzw. stanowiska podobne – dobre praktyki w oparciu o doświadczenia z sal sądowych (Mec. Sylwia Migdalska).
- Odpowiedzi na wybrane pytania uczestników.
Zapisz się już dziś!
Dzień(s)
:
Godzina(y)
:
Minut(y)
:
Sekund(y)
DLACZEGO WARTO?
DLACZEGO WARTO?
- Rozwiejesz swoje wątpliwości, jak prawidłowo przeprowadzić proces restrukturyzacji zatrudnienia.
- Dowiesz się, jak dobrać optymalną formę prawną do przeprowadzenia zwolnień pracowników, uwzględniając jednocześnie potrzeby biznesu i zachowując bezpieczeństwo prawne
- Dowiesz się, jak przeprowadzać likwidację stanowisk pracy w sytuacji, gdy w firmie istnieją tzw. stanowiska podobne
- Poznasz bezpieczne kryteria doboru do zwolnienia.
- Będziesz wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas przeprowadzania restrukturyzacji zatrudnienia, by nie narazić pracodawcy na przegrane sprawy sądowe.
Webinar adresujemy przede wszystkim do szefów działów personalnych oraz specjalistów tych działów.
Prowadzący
Prowadzący
Robert Maliszewski
Dyrektor Działu Prawa Pracy w SEKA S.A.
Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu. Ekspert prawa pracy, z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie skutecznego doradztwa dla pracodawców, obejmującego m.in. wdrażanie nowych systemów wynagradzania, tworzenie zakładowych źródeł prawa pracy oraz restrukturyzację zatrudnienia oraz problematykę czasu pracy. Doradca w procesie tworzenia bezpiecznych dla pracodawców relacji ze związki zawodowymi, w tym w zakresie negocjacji oraz przy rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Konsultant Konfederacji Pracodawców „Lewiatan” w zakresie opiniowania i tworzenia projektów zmian w obszarze prawa pracy. Jako ekspert brał udział w posiedzeniach komisji sejmowych ds. reformy prawa pracy oraz w obradach Komisji Trójstronnej. W latach 2019 – 2023 członek Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy Województwa Mazowieckiego. W latach 2002-2004 wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania Personelem w Warszawie na kierunkach: Podyplomowe prawo pracy oraz Zarządzanie personelem. Od piętnastu lat prowadzi również inne kursy i seminaria z tematyki prawa pracy. Uznany prelegent na Konwentach HR organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami oraz na Ogólnopolskim Forum Prawa Pracy. Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa pracy. Współautor poradnika „Regulaminy w prawie pracy – po nowelizacji” oraz analizy prawnej do opracowania „Niestandardowe formy zatrudniania” w ramach projektu badawczego zrealizowanego przez Wyższą Szkołę Zarządzania Personelem w Warszawie oraz MillwardBrown SMG/KRC.
Sylwia Migdalska
Radca prawny, współpracuje z SEKA S.A.
Radca prawny, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Amerykańskiego organizowanego pod auspicjami Wydziału Prawa Stanowego Uniwersytetu Floryda oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Radcą prawnym jest od 2007 r. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w największych instytucjach finansowych, a obecnie jest doradcą polskich i międzynarodowych korporacji prowadzących działalność gospodarczą w Polsce. Posiada szerokie i długoletnie doświadczenie w kwestiach związanych ze stosowaniem prawa pracy, zarówno na etapie doradztwa, jak i w postępowaniach sądowych. Od blisko 20 lat skutecznie reprezentuje Klientów SEKA w sporach przez sądami pracy.