Praktyczne kursy spawania
Otwarte granice m.in. z Unią Europejską dają szerokie możliwości zarobkowe dla wielu grup zawodowych, a w szczególności dla pracowników wyspecjalizowanych. Nasi spawacze są wysoko cenieni zarówno w kraju, jak i za granicą, ze względu na ich wiedzę, podejście i doświadczenie. Zapotrzebowanie na spawaczy obserwujemy obecnie w każdej dziedzinie przemysłu. Spawacz znajdzie zatrudnienie przy budowach, w stoczniach, górnictwie, warsztatach ślusarskich, w przemyśle ciężkim, kolejowym, lotniczym, ale także przy wszelkiej produkcji: od stojaków na ubrania po samochody.
NOWOŚĆ! Kurs spawania laserowego
Zapraszamy na kursy spawania laserowego!
Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń do nas!
tel. +48 509 686 939
Ręczne spawanie laserowe – jedna z najlepszych metod precyzyjnego oraz trwałego łączenia materiałów metalowych (stali, aluminium, miedzi, niklu, tytanu oraz ich stopów).
Zalety:
- brak obciążenia termicznego stref sąsiadujących z utworzoną spoiną spawalniczą, co nie powoduje odkształcenia elementu spawanego;
- niewielka spoina z odpowiednim wtopieniem (dla złączy pachwinowych) oraz przetopem (dla złączy doczołowych);
- brak konieczności długotrwałej obróbki mechanicznej lub ręcznej, co pozwala zaoszczędzić czas produkcji detali;
- bardzo duża wydajność procesu w porównaniu do metod klasycznych (MAG, TIG, MMA).
W ramach naszego kursu zapewniamy wiedzę nie tylko teoretyczną, ale także praktyczną. To właśnie na tę drugą kładziemy główny nacisk. Dlatego nasze szkolenia są prowadzone przez wykwalifikowanych praktyków zawodu, którzy jednocześnie mają łatwość przekazywania posiadanej wiedzy. Nasi instruktorzy wiele lat pracowali w zawodzie spawacza i nadal pozostają czynni zawodowo. Kursy spawalnicze prowadzimy w naszym doskonale wyposażonym ośrodku w Warszawie przy ul. Zabranieckiej 80.
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas! Wspólnie przeanalizujemy Twoje potrzeby i umówimy dogodny termin szkolenia.
tel. 22 517 88 50
kom. 509 686 939
Aby przystąpić do kursu, należy mieć ukończone 18 lat i wykształcenie minimum podstawowe oraz nie mieć przeszkód zdrowotnych (dopuszczenie przez lekarza uprawnionego).
Organizujemy zarówno kursy od podstaw, jak i przedłużenia uprawnień. Kurs trwa 15 dni, 120 godzin (w tym 100 godzin to praktyczna nauka spawania).
Kurs zakończony jest egzaminem, po którym uczestnik otrzymuje uprawnia do wykonywania prac spawalniczych na podstawie „książeczki spawacza” oraz certyfikatu uznawanych na terenie kraju oraz w krajach Unii Europejskiej.
Kurs swoim zakresem obejmuje następujące zagadnienia:
- Spawanie – charakterystyka metod spawalniczych. Bezpieczeństwo pracy.
- Cięcia termiczne metali.
- Materiały podstawowe – stale; budowa i ich właściwości.
- Szkolenia i egzaminowanie spawaczy wg PN-EN ISO 9606.
- Zakres procesów spajania (spawania, lutowania, zgrzewania) i ich przegląd.
- Przygotowanie elementów do spawania, oznakowanie spoin na rysunkach, pozycje spawania.
- Naprężenia i odkształcenia powstające przy spawaniu, sposoby ich usuwania.
- Wady i niezgodności spoin, metody badania połączeń spawanych.
- Charakterystyka metod.
- Zajęcia praktyczne.
Prośba o kontakt - zapytanie ofertowe - spawalnia
KONTAKT
SEKA S.A
Oddział Warszawa
ul. Zabraniecka 80
tel. 22 517 88 50
kom. 509 686 939
kom. 516 392 676
e-mail: warszawa@seka.pl
Kursy spawalnicze prowadzimy od ponad 11 lat. Od 2019 roku spawania uczymy w nowej lokalizacji z nowocześnie wyposażonymi pomieszczeniami szkoleniowymi. Zapewniamy:
• 22 stanowiska do nauki spawania,
• nieograniczony dostęp do materiałów ćwiczeniowych,
• środki ochrony indywidualnej dla uczestników kursów: maski spawalnicze samościemniające, rękawice i fartuchy,
• komfortowe zaplecze socjalne: kuchnia, szatnia, łazienka z kabinami prysznicowymi.
Do dyspozycji uczestników kursów jest również przestronny parking przy spawalni oraz przestrzeń rekreacyjna przed budynkiem.
Najbliższe szkolenia:
Kurs spawania blach i rur metodą MAG |
Warszawa |
13.01.2025 |
Zobacz więcej |
Kurs spawania blach i rur metodą MMA |
Warszawa |
13.01.2025 |
Zobacz więcej |
Kurs spawania blach i rur metodą TIG |
Warszawa |
13.01.2025 |
Zobacz więcej |
Spawanie laserowe |
Warszawa |
22.01.2025 |
Zobacz więcej |
Kurs spawania blach i rur metodą MAG |
Warszawa |
03.02.2025 |
Zobacz więcej |
Uczymy spawania różnymi metodami:
Kurs spawania metodą MIG /MAG
Spawanie metodą MIG/MAG polega na spawaniu za pomocą łuku elektrycznego wytwarzanego pomiędzy elektrodą topliwą a spawanym materiałem. Elektrodą topliwą jest drut podawany w sposób ciągły. Łuk i jeziorko ciekłego metalu są chronione strumieniem gazu osłonowego. Spawanie MIG/MAG jest obecnie najszerzej stosowaną metodą spawania, obejmującą około 65% wszystkich przemysłowych łukowych metod spawania.
Metoda MAG jest stosowana do łączenia stali konstrukcyjnych niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych, natomiast metoda MIG do spawania aluminium, magnezy, miedzi i innych metali nieżelaznych i ich stopów.
Spawanie półautomatem (migomatem) jest stosowane niemal we wszystkich gałęziach przemysłu spawalniczego, m.in. przemysł ciężki oraz maszynowy obejmujący stocznie, wytwarzanie konstrukcji stalowych, rurociągów, zbiorników ciśnieniowych, jak również branże remontowe oraz konserwacyjne. Półautomaty spawalnicze są powszechnie stosowane w przemyśle obróbki blach cienkich, szczególnie w branży samochodowej, nadwozi oraz przemyśle drobnym. Migomaty są również często stosowane do prac hobbistycznych lub domowych.
Kurs spawania metodą MMA
W metodzie MMA wykorzystywana jest elektroda otulona, która składa się z metalowego rdzenia pokrytego sprasowaną otuliną. Pomiędzy końcem elektrody a spawanym materiałem wytwarzany jest łuk elektryczny. Spawanie elektrodą otuloną jest stosowane we wszystkich warunkach i dlatego jest najbardziej uniwersalną metodą w całej branży spawalniczej.
Główne zastosowanie to spawanie konstrukcji stalowych w przemyśle stoczniowym i w większości branż produkcyjnych, spawanie rurociągów, w pracach instalacyjnych na budowach, spawanie w warunkach polowych i na wysokościach oraz w miejscach o utrudnionym dostępie. Jest to również ulubiona metoda hobbystów oraz małych warsztatów naprawczych.
Kurs spawania metodą TIG
Spawanie metodą TIG (Tungsten Inert Gas) polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego za pomocą nietopliwej elektrody wolframowej w osłonie gazu obojętnego. Często spotyka się (głównie w USA) oznaczenie GTAW (Gas Tungsten Arc Welding). Łuk spawalniczy występujący między nietopliwą elektrodą a materiałem spawanym topi powierzchnię materiału. W spawaniu TIG nie jest konieczne stosowanie materiału dodatkowego. Elementy spawane można łączyć przez przetopienie rowka spawalniczego. Metoda TIG umożliwia uzyskanie spoiny niezwykle czystej i wysokiej jakości. W procesie nie powstaje żużel, co eliminuje ryzyko zanieczyszczenia spoiny jego wtrąceniami, a gotowa spoina praktycznie nie wymaga żadnego czyszczenia. Metoda TIG jest najczęściej stosowana do spawania stali nierdzewnych i innych stali wysokostopowych oraz takich materiałów, jak aluminium, miedź, tytan, nikiel i ich stopów.
Spawanie TIG jest wykorzystywane między innymi do spawania rur i rurociągów oraz cienkich blach. Jest stosowane w różnych gałęziach przemysłu, m.in. spożywczym, chemicznym, samochodowym, lotnictwie.
Kurs spawania metodą 311 (spawanie acytylenowo-tlenowe)
Spawanie gazowe polega na stopieniu brzegów łączonych metali za pomocą źródła ciepła w postaci płomienia gazowego, najczęściej acetylenowo – tlenowego. Spoina powstaje z nadtopionych brzegów łączonego materiału oraz dodatkowego spoiwa (pręta metalowego) stapianego w płomieniu. W wyniku spalania płomień osiąga u wylotu palnika wysoką temperaturę, około 3100 stopni C. Spawanie przeprowadza się za pomocą palnika, którego zadaniem jest zmieszanie w odpowiednim stosunku gazu palnego i tlenu oraz ich spalenie.
Lutowanie twarde
Lutowanie twarde stosuje się do łączenia stali węglowych, molibdenowych, wolframowych, niklowych, chromowych, płytek z węglików spiekanych, a także złota, srebra, miedzi, mosiądzu i brązu.
Szkolenia wykonujemy przy użyciu palników: acetylenowo-tlenowych, propanowo-tlenowych i propanowych przy wykorzystaniu prętów miedziano-fosforowych, z dodatkiem srebra, gołych lub w otulinie.