Pszczoły mają ogromne znaczenie dla ekosystemu i wiedzą o tym pracownicy Portu Gdańsk. Bowiem na dachu Terminala Promowego Westerplatte w Porcie Wewnętrznym stanęły cztery ule. W każdym z nich może zamieszkać od 30 do 70 tysięcy pszczół.
– Ich wyginięcie oznaczałoby katastrofę ekologiczną. To dlatego chcemy ratować te owady i stworzyliśmy dla nich miejsce – podkreśla Anna Drozd, rzecznik prasowy Portu Gdańsk. – Jak szacują naukowcy, po wyginięciu ostatniej pszczoły, życie na Ziemi trwałoby maksymalnie dziesięć lat – alarmuje.
Już w przyszłym roku dzięki pracującym tutaj pszczołom będzie można zebrać nawet 60 kilogramów miodu.
Ule w Porcie Gdańsk zamontowała warszawska pracownia Pszczelarium. Jak zaznaczają jej pracownicy – ustawienie uli jest zawsze poprzedzane wizją lokalną, której głównym celem jest ustalenie miejsca i warunków funkcjonowania pasieki, zapewniających przede wszystkim bezpieczeństwo. Pasieka w terenie publicznie dostępnym powinna być wygrodzona, aby zapobiec przypadkowemu i nieświadomemu wejściu osób postronnych w strefę bezpieczeństwa wokół uli.
Twórcy Pszczelarium przekonują, że w mieście jest jeszcze wiele miejsc, gdzie można bezpiecznie postawić małą pasiekę. Warunkiem jest profesjonalne jej prowadzenie.
Trend stawiania uli w dalszym ciągu trwa – w samej tylko stolicy jest już 400 uli. Dla porównania w Berlinie jest ich ponad 4 000, a w Londynie 5 000.
Źródło: zielonagospodarka.pl
Zapytaj o współpracę w zakresie kompleksowego zapewnienia bezpieczeństwa w Twojej firmie, skontaktuj się teraz z Michałem Sekundą Dyrektorem handlowym SEKA S.A. tel.: 22 517 88 66 | e-mail: michal.sekunda@seka.pl
Zapraszamy do odwiedzenia: Facebook | LinkedIn | YouTube | Twitter | Google | Magazyn SEKA