Praca zdalna to coś więcej niż zmiana technologii
Nikt nie był przygotowany na scenariusz, który wykreowała pandemia koronawirusa COVID-19, która uderzyła w rynek pracy jak huragan i na stałe zmieniła jego oblicze.
Dziś już nikogo nie dziwi, że wyjście do pracy do po prostu „ włączenie komputera”. Wiele firm, które do tej pory nie rozważało możliwości pracy zdalnej, zostało zmuszone by taką formę pracy wprowadzić. Po pandemii taki rodzaj pracy pozostaje z nami na dłużej. Już dziś wielu pracodawców deklaruje pozostawienie wyboru pracownikowi co do metody pracy, a zdecydowana większość zakłada możliwości pracy hybrydowej w modelu 2 dni w home office, a 3 dni w biurze. Co więcej, zaczyna się mówić już nie tylko o możliwości wyboru miejsca pracy ale i o możliwościach wyboru czasu pracy.
Jak wynika z badań tylko co druga firma do tej pory wprowadziła regulamin pracy zdalnej. W najbliższym czasie praca zdalna zostanie formalnie wpisana do Kodeksu Pracy zastępując telepracę, która z powodu zbytniej formalizacji nie cieszyła się popularnością.
Jednym z wyzwań pracodawców jest dostosowanie regulaminów pracy zdalnej z uwzględnieniem prawnych aspektów. Ale praca zdalna to nie tylko regulacje prawne i wyzwania technologiczne. To także zmiana modelu przywództwa. Priorytetem dla HR i każdego managera jest obecnie skuteczna komunikacja na każdym szczeblu struktury, jasne wyznaczanie celów, identyfikacja luk kompetencyjnych i potrzeb pracowników.
- Jak zorganizować system pracy w odpowiedzi na potrzeby pracodawcy i pracowników
- Co powinien zawierać regulamin pracy zdalnej
- Czas pracy pracownika i prawo do bycia offline
- Home office a dopuszczalny zakres kontroli pracowników
- Prawo do bycia offline
- Wyzwania menedżerów zarządzających rozproszonym zespołem a oczekiwania pracowników
- W jaki sposób menedżerowie zespołów i dział HR mogą monitorować efektywność pracy zdalnej i satysfakcję pracowników?
Jeśli Ty też mierzysz się z takimi wyzwaniami, zapraszamy na nasze szkolenie, na którym zapewnimy uczestnikom praktycznej dawki wiedzy na temat organizacji, kontroli i zarządzania pracy zdalnej.
Zajęcia odbywają się
23.03. 2021 (wtorek), godz: 10:00 – 16:00
Skontaktuj się z nami poprzez:
- e-mail: zdalne.szkolenia@seka.pl
- lub bezpośrednio – 786 813 649
Zapytaj o współpracę w zakresie kompleksowego zapewnienia bezpieczeństwa; audytu, szkolenia i nadzoru, skontaktuj się z Michałem Sekundą Dyrektorem handlowym SEKA S.A. tel. 22 517 88 66 e-mail: michal.sekunda@seka.pl
NAJBLIŻSZE SZKOLENIA ZDALNE
Zapraszamy do odwiedzenia: Facebook | LinkedIn | YouTube | Twitter | Google | Magazyn SEKA