– najniższa temperatura, w której następuje samorzutne, nieinicjowane z zewnątrz zapalenie wytworzonej mieszaniny z powietrzem pod ciśnieniem atmosferycznym równym 1013,25 hPa. Temperatura samozapłonu jest podstawowym parametrem branym pod uwagę przy zaliczaniu substancji do odpowiedniej klasy temperaturowej, która określa maksymalną temperaturę powierzchni urządzeń mogących kontaktować się z dana substancją. Według A. Uzarczyk, Czynniki szkodliwe w środowisku pracy, ODDK Gdańsk 2006 r.
Zobacz także
BUTLA ACETYLENOWA
– butla stalowa służąca do przechowywania i transportu acetylenu, wypełniona materiałem porowatym (np. pumeksem lub węglem drzewnym) nasyconym acetonem, w którym jest rozpuszczony acetylen pod ciśnieniem do 15 atm. Zgodnie z PN-EN 1089-3:2011 Butle do gazów. Znakowanie butli (z wyłączeniem LPG). Część 3: Kod barwny – powinna być malowana na kolor kasztanowaty.
HYDRANT WEWNĘTRZNY
– zawór wodny zainstalowany na wewnętrznej sieci wodociągowej, obudowany szafką i wyposażony w wąż tłoczny zakończony prądownicą wodną. Wydajność hydrantu wewnętrznego powinna wynosić: 52–2,5 l/s; 25–1l/s. Do obsługi hydrantu potrzebne są 2 osoby.
ZESPÓŁ WIBRACYJNY
jest wynikiem oddziaływania na organizm człowieka drgań mechanicznych emitowanych przez narzędzia podczas pracy. W medycynie wyodrębnia się dwie postacie kliniczne tej choroby: zespół wywołany ogólnym działaniem drgań mechanicznych (kiedy niekorzystne bodźce oddziałują na cały organizm) oraz wywołany miejscowym działaniem drgań mechanicznych (kiedy energia przekazywana jest na ręce przez narzędzie pracy) za: https://www.drewno.pl/artykuly/5447,choroba-wibracyjna-objawy.html W wyniku długotrwałego […]