– nauka badająca chorobowe reakcje zachodzące w organizmie człowieka w czasie pracy zawodowej, wynikające z oddziaływania uciążliwości lub szkodliwości zawodowych. Według A. Hansen Bezpieczeństwo i higiena pracy, Wydawnictwa szkolne i pedagogiczne, Warszawa 1998 r.
Zobacz także
BEZPIECZNIK
– celowo osłabiony element maszyny, aparatury lub instalacji, ulegający uszkodzeniu w razie przeciążenia, a przez to zapobiegający poważnemu uszkodzeniu całego urządzenia.
NIEZGODNOŚĆ
– odstępstwo od ustalonych przepisów, procedur i zasad, które może doprowadzić (samodzielnie lub w połączeniu z innymi niezgodnościami) do wypadku.
MAKSYMALNE CIŚNIENIE MANOMETRYCZNE
– to najwyższa spośród następujących trzech wartości: 1) najwyższe dopuszczone ciśnienie efektywne w zbiorniku w czasie napełniania (maksymalne dopuszczone ciśnienie napełnienia); 2) najwyższe dopuszczone ciśnienie efektywne w zbiorniku w czasie opróżniania (maksymalne dopuszczone ciśnienie opróżniania); 3) efektywne ciśnienie manometryczne w zbiorniku powstałe w wyniku oddziaływania znajdującego się w nim materiału (wraz z innymi gazami, które […]