– oznacza pojedynczy obszar, na terenie którego – jeżeli znajduje się tam więcej niż jeden producent substancji – wspólnie użytkowana jest określona infrastruktura i wyposażenie. Według ustawy z dnia 11 stycznia 2001 o substancjach i preparatach chemicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2009 r. Nr 152, poz. 1222) oraz rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady nr 1907/2006 z dnia 18 grudnia 2006 r. w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów.
Zobacz także
DYREKTYWA RADY NR 86/188/EWG z 12 maja 1986 r.
– dotycząca ochrony pracowników przed ryzykiem związanym z narażeniem na hałas w środowisku pracy.
ZESPÓŁ “SUCHEGO OKA”
o grupa schorzeń, w przebiegu których dochodzi do nieprawidłowego nawilżania powierzchni oka przez film łzow. za: https://www.mp.pl/pacjent/okulistyka/chorobyoczu/chorobyspojowki/86727,zespol-suchego-oka to schorzenie polegające na niedostatecznym wydzielaniu łez lub zaburzeniach w składzie poszczególnych warstw filmu łzowego. Leczenie zespołu suchego oka koncentruje się na przywróceniu prawidłowego nawilżenia oczu. za: https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/oczy/zespol-suchego-oka-gdy-oczy-pieka-i-sa-suche-aa-gFBx-ruwW-LWAb.html
KLAMRA
– element konstrukcyjny trwale umocowany do maszyny lub urządzenia, umożliwiający stawianie stóp oraz chwytanie dłońmi przy pokonywaniu różnicy poziomów. Szerokość klamry powinna wynosić co najmniej 300 mm. Odległość pionowa między klamrami nie powinna być większa niż 300 mm.