– to określona na podstawie ustawy metoda pomiarów lub badań, która może obejmować w szczególności sposób poboru próbek, sposób interpretacji uzyskanych danych, a także metodyki modelowania rozprzestrzeniania substancji oraz energii w środowisku; Według ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tekst jedn. Dz. U. z 2008 r. Nr 25 poz. 150 z późn. zm.).
Zobacz także
AUTORYZACJA
– zakwalifikowanie przez ministra lub kierownika urzędu centralnego, właściwego ze względu na przedmiot oceny zgodności, zgłaszającej się jednostki lub laboratorium do procesu notyfikacji. Według ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności. (tekst jedn. Dz. U. z 2004 r. Nr 204, poz. 2087 z późn. zm.).
ZMĘCZENIE WYSIŁKIEM FIZYCZNYM
– jest to zmniejszenie zdolności do pracy spowodowane przez wysiłek, może być znaczne, zwłaszcza dla ludzi o małej wydolności i sprawności fizycznej lub przewlekle chorych. Duży wpływ na rozwój zmęczenia ma występowanie obciążeń statycznych mięśni, zarówno tych, które biorą udział w wykonywaniu pracy, jak i tych, które utrzymują określoną pozycję ciała. Na rozwój zmęczenia ma […]
ALERGIA
– uczulenie, nadwrażliwość organizmu na kontakt z obcą substancją (alergenem); reakcja może przybierać różne formy: pokrzywki, zapalenia skóry, astmy, kataru siennego i in. Według R.M. Youngson, Collins Słownik encyklopedyczny Medycyna; RTW 1997 r.