– 1) osoba uprawniona do kierowania pojazdem silnikowym. Według ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. o czasie pracy kierowców. (Dz. U. nr 123, poz. 1354); 2) operator odpowiedzialny za przemieszczanie się maszyny, który może być transportowany przez maszynę lub towarzyszyć jej pieszo albo kierować nią zdalnie, w szczególności przy użyciu przewodów lub fal radiowych. Według rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 21 października 2008 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn (Dz. U. nr 199, poz.1228).
Zobacz także
PRODUKT WADLIWY
– wyrób nie zapewniający bezpiecznego jego użycia, jakiego ma prawo oczekiwać użytkownik, wyrób nie uważany za wadliwy z powodu późniejszego wprowadzenia na rynek wyrobu lepszego. Według ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (tj. Dz.U. z 2012 r. poz.1225.).
MIĘDZYNARODOWY TRANSPORT DROGOWY
– podejmowanie i wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie przewozu osób lub rzeczy pojazdami samochodowymi, za które uważa się również zespoły pojazdów składające się z pojazdu samochodowego i przyczepy lub naczepy, przy czym jazda pojazdu między miejscem początkowym i docelowym odbywa się z przekroczeniem granicy Rzeczypospolitej Polskiej; Według ustawy z dnia 6 września 2001 r. o […]
AZBESTOZA
– choroba zawodowa, odmiana pylicy płuc powodowana wdychaniem mikroskopijnych włókien (pyłu) azbestu; jej objawem jest przerost tkanki łącznej (zbliznowacenia i zgrubienia) w płucach, często prowadzący do powstania nowotworu oraz niewydolność krążeniowo-oddechowa. Według R.M. Youngson, Collins Słownik encyklopedyczny Medycyna; RTW 1997 r.