– to: placówka kształcenia ustawicznego, placówka kształcenia praktycznego, ośrodek dokształcania i doskonalenia zawodowego, szkoła ponadgimnazjalna, jednostka badawczo-rozwojowa, szkoła wyższa lub inna placówka naukowa, stowarzyszenie, którego celem statutowym jest działalność związana z bezpieczeństwem i higieną pracy, osoba prawna lub fizyczna prowadząca działalność oświatową na zasadach określonych w przepisach o swobodzie działalności gospodarczej – jeżeli prowadzą działalność szkoleniową w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Według rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. nr 180, poz. 1860 z późn. zm.).
Zobacz także
MAKSYMALNY DOPUSZCZALNY ŁADUNEK
– to (dla DPPL elastycznych) największa dopuszczalna masa netto, dla której DPPL jest przeznaczony, i do przewozu której jest on dopuszczony. Według oświadczenia rządu polskiego z dnia 16 stycznia 2009 r. w sprawie wejścia w życie zmian do załączników A i B Umowy europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR), sporządzonej w Genewie dnia […]
NATĘŻENIE OŚWIETLENIA
– normatywny wskaźnik przy oświetleniu sztucznym (jasność). Jest to stosunek strumienia świetlnego, padającego na elementarne pole powierzchni otaczające dany punkt do tego pola. Jednostką natężenia jest luks (lx). Według A. Uzarczyk, Czynniki szkodliwe i uciążliwe w środowisku pracy ODDK, Gdańsk 2006 r.
KOC GAŚNICZY
– płachta tkaniny z włókna szklanego o powierzchni około 2 m² , która jest całkowicie niepalna. Działanie koca gaśniczego polega na tłumieniu pożaru przez odcięcie dopływu powietrza do palącego się materiału.