– dział medycyny, zajmujący się badaniem wpływów środowiska na zdrowie człowieka, ochroną pracownika przed utratą zdrowia, które może nastąpić w wyniku oddziaływania w procesie pracy różnych czynników związanych z charakterem pracy oraz materialnym i społecznym środowiskiem pracy.
Zobacz także
MIEJSCOWA SZYNA UZIEMIAJĄCA MSU
– szyna (zacisk) przeznaczona do przyłączenia przewodów połączeń wyrównawczych posiadająca również podłączenie z uziemieniem lub główną szyną uziemiającą GSU. Według PN-IEC 60050-826 Międzynarodowy słownik terminologiczny elektryki.
RYZYKO WYPADKOWE KONTROLOWANE
– oznacza, że wszystkie teoretyczne i praktyczne, lecz prawdopodobne okoliczności i przyczyny powstania zagrożenia wypadkowego, a także jego aktywizacji zostały wszechstronnie poznane i uświadomione (zidentyfikowane). Ponadto zastosowano dostateczne środki techniczno – technologiczne, organizacyjne i związane z zachowaniem ludzi, uniemożliwiające zaistnienie zagrożenia wypadkowego, a także nawet w przypadku jego zaistnienia – uniemożliwiające jego aktywizację. Na podstawie […]
ŚRODKI OCHRONNE
– środki ochrony zbiorowej, środki ochrony indywidualnej lub inne środki techniczne albo organizacyjne, stosowane w celu ograniczenia ryzyka zawodowego. Według PN-N-18002:2000. Systemy zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Ogólne wytyczne do oceny ryzyka.