Do 10 czerwca można jeszcze składać wnioski w programie „Moja woda” 2.0. W ramach dofinansowania można otrzymać dotację na kwotę do 5 000 zł na jedno przedsięwzięcie, ale nie więcej niż 80% kosztów kwalifikowalnych.
Program jest skierowany do osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości, na której znajduje się budynek jednorodzinny i które nie korzystały z programu „Moja woda”. Uzyskane dofinansowanie można przeznaczyć na zakup, dostawę, montaż, budowę, uruchomienie instalacji do zebrania i retencjonowania wód opadowych (w tym roztopowych):
- z powierzchni nieprzepuszczalnych posesji, tj. z dachów, chodników, podjazdów (np. łapacze, wpusty, odwodnienie liniowe, przewody odprowadzające wody opadowe bez orynnowania);
- w zbiornikach (np. zbiorniki podziemne, zbiorniki nadziemne, „oczka wodne”),
- w gruncie (np. rozszczelnienie powierzchni nieprzepuszczalnych, studnie chłonne, drenaż, ogrody deszczowe – bez kosztów nasadzeń);
- na dachach – zielone dachy (warstwa drenażowa), bez kosztów nasadzeń;
- do wykorzystania (np. pompy, filtry, przewody, zraszacze, sterowniki, centrale dystrybucji wody, inne instalacje umożliwiające zagospodarowanie wody opadowej).
Minimalna kwalifikowana kwota inwestycji to 2 tysiące zł. Minimalna, sumaryczna pojemność zbiornika/zbiorników to 2 metry sześcienne (jeśli będzie on przedmiotem wniosku). Okres trwałości przedsięwzięcia wynosi 3 lata od daty jego zakończenia.
Wnioski – kiedy, gdzie i jak?
Elektroniczne wnioski należy uzupełnić i przesłać do Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poprzez Portal Beneficjenta do 10 czerwca 2021 r.
Wnioskodawca zobowiązany jest również do wydrukowania wniosku z Portalu Beneficjenta i dostarczenia podpisanego wniosku w postaci papierowej wraz z załącznikami (z wymaganymi podpisami) do WFOŚiGW lub za pośrednictwem Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Wnioski w wersji papierowej Fundusze będą przyjmować do 12 lipca 2021 r.
Źródło: nfosigw.gov.pl
Zapraszamy do odwiedzenia: Facebook | LinkedIn | YouTube | Twitter | Google | Magazyn SEKA