Jak sobie radzić ze stresem cyfrowym? Wskazówki dla pracowników

aktualnosci_stres_cyfrowy

Praca zdalna, wprowadzona na skutek pandemii, znacząco odbija się na zdrowiu pracowników. Powoduje poczucie przeciążenia informacyjnego, przebodźcowania czy przytłoczenia. Jak sobie z tym poradzić?

CIOP-PIB w ramach realizowanej informacyjnej kampanii społecznej pn. „Stres informacyjny” opracowało kilka ważnych wskazówek dla pracowników. Przedstawiamy je poniżej.

Zastanów się, czy zauważyłeś, -aś u siebie te objawy:

  • słabszą koncentrację,
  • zaburzenia pamięci,
  • poczucie przeciążenia pracą, a nawet wypalenie zawodowe,
  • zwiększoną drażliwość i konfliktowość,
  • poczucie osamotnienia,
  • zaburzenie poczucia równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym.

Jeżeli tak, to prawdopodobnie odczuwasz skutki obecnej sytuacji – pracy zdalnej, która ma na Ciebie negatywny wpływ. Możesz temu zaradzić.

  1. Przede wszystkim nie zaczynaj dnia z telefonem w dłoni. Opracuj swój codzienny rytuał, który może wyglądać następująco: aktywność fizyczna (spacer, ćwiczenia rozciągające itp.), wypicie kawy, szklanki wody, przygotowanie zdrowego śniadania.
  2. Rób przerwę na posiłek regularnie o tej samej porze. Posiłki spożywaj najlepiej w innym miejscu niż stanowisko pracy. Pamiętaj, żeby być w tym czasie offline.
  3. Przerwy w pracy spędzaj z dala od biurka, najlepiej aktywnie. Wstań, poruszaj się, jeśli możesz wyjdź na zewnątrz. Odłóż telefon.
  4. Bądź świadomy czasu spędzanego w Internecie i wybieraj, na co chcesz poświęcić swoją uwagę. Nie trać energii na przyjmowanie niepotrzebnych treści.
  5. Ustal i zasygnalizuj koniec dnia pracy.
  6. Określ, ile czasu chcesz przeznaczać na media społecznościowe.
  7. Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia w kontrolowaniu i zarządzaniu swojego czasu oraz ograniczaniu dostępu do stron internetowych i platform, skorzystaj z dostępnych na rynku programów i aplikacji.

Wprowadzaj zmiany organizacji swojego czasu stopniowo i zacznij już od dzisiaj.

— — —

Przypominamy, że od września CIOP-PIB realizuje informacyjną kampanię społeczną pn. „Stres informacyjny”. Dotyczy ona prewencji stresu cyfrowego i zachowania równowagi cyfrowej w pracy i po pracy. SEKA S.A. włączyła się do kampanii jako partner, by promować tę ważną tematykę.

Źródło: CIOP-PIB

Zapytaj o współpracę w zakresie kompleksowego zapewnienia bezpieczeństwa w Twojej firmie, skontaktuj się teraz z Michałem Sekundą Dyrektorem handlowym SEKA S.A. tel.: 22 517 88 66 | e-mail: michal.sekunda@seka.pl


Zobacz też:
bhp i ppoz seka sa 100x40szkolenia zawodowe seka sa 100x40prawo pracy i ubezpieczen spolecznych seka sa 100x40kursy komputerowe seka sa 100x40pierwsza pomoc seka sa 100x40ochrona srodowiska seka sa 100x40rekrutacje i zatrudnienie seka sa 100x40szkolenia miekkie seka sa 100x40
kursy metodyczne seka sa 100x40srodki ochrony roslin seka sa 100x40rachunkowosc i finanse seka sa 100x40prawo zamowien publicznych seka sa 100x40

 

Zapraszamy do odwiedzenia: Facebook | LinkedIn | YouTube | Twitter | Google | Magazyn SEKA

Pobierz najnowsze wydanie magazynu SEKA
Zobacz także
Wyszukiwarka szkoleń
Znajdź szkolenie

Nadchodzące szkolenia

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.