Audyt optymalizacji form zatrudnienia
Do kogo skierowane są nasze usługi?
Doświadczenia wielu lat z różnych branż pozwalają nam proponować rozwiązania i zapisy, które nie tylko zapewniają przestrzeganie prawa pracy, ale również należycie zabezpieczają interesy pracodawców i stanowią odpowiedź na oczekiwania biznesu.
Zakres czynności audytowych
- Ustalenie skali i form prawnych świadczenia pracy w ramach przedsiębiorstwa w szczególności:
- na własny rachunek (działalność gospodarcza; spółka cywilna; spółka jawna itp.),
- na rachunek innej osoby (umowa o pracę; umowa zlecenia; umowa o świadczenie usług na warunkach umowy zlecenia; umowa zlecenia z wielością podmiotów po stronie zleceniobiorcy; umowa o dzieło; kontrakt managerski),
- korzystanie przez przedsiębiorcę z usług Agencji Pracy Tymczasowej oraz firm tzw. „outsoursingowych”.
- Analiza i ocena wszelkich dokumentów związanych ze świadczeniem pracy na podstawie umów cywilnoprawnych;
- Sprawdzenie zapisów w zakresie przepisów prawa autorskiego również pod kątem optymalizacji kosztów związanych z kosztami ubezpieczeń społecznych oraz zobowiązań podatkowych;
- Sprawdzenie dokumentów dotyczących korzystania przez przedsiębiorców z Agencji Pracy Tymczasowej, a także podstaw prawnych świadczenia usług przez firmy tzw. „outsoursingowe” i inne firmy zewnętrzne;
- Analiza i ocena warunków świadczenia pracy na podstawie umów cywilnoprawnych w zakresie ryzyka ewentualnego ustalenia istnienia stosunku pracy, w konsekwencji ustalenia prawdopodobieństwa roszczeń o wypłatę dodatków za nadgodziny, ekwiwalentów pieniężnych za urlop wypoczynkowy;
- Rekomendacje poaudytowe w zakresie zastosowania optymalnych rozwiązań w zakresie różnych form świadczenia pracy oraz przygotowanie dokumentów związanych z daną formą świadczenia pracy, w szczególności propozycje bezpiecznych zapisów umów cywilnoprawnych.
Zakres czynności związanych z wdrożeniem zaleceń
- Uczestniczenie we wdrażaniu zmian i prowadzenie monitorowania efektów audytu;
- Prowadzenie bieżącego doradztwo.
Szacujemy, że wykonanie audytu oraz przygotowanie raportu dla jednej placówki Klienta
zajmie od 15 do 30 godzin czynności.
W przypadku pracodawców wielozakładowych najkorzystniejsze jest objęcie audytem wszystkich jednostek, z uwagi na bardzo częste występowanie odmiennego podejścia do przedmiotowych zagadnień i różną praktykę w poszczególnych miejscach prowadzenia działalności.
Podstawowa stawka godzinowa SEKA S.A. przy tego typu czynnościach wynosi 300 zł netto. Cena usługi może być również kalkulowana (częściowo) jako wynagrodzenie za sukces.
Od 1996 roku świadczymy usługi doradztwa prawnego dla pracodawców z całej Polski. Rozumiejąc potrzeby biznesu oraz ciągle podnosząc kwalifikacje, specjalizujemy się w problematyce szeroko pojętego prawa pracy. Uczestniczymy w pracach parlamentarnych nad kolejnymi nowelizacjami przepisów, w tym również Kodeksu pracy, szkolimy i doradzamy w ponad pięćdziesięciu dużych firmach działających na terenie całego kraju.
Nasz doświadczony zespół składa się z pięciu prawników oraz czterech radców prawnych i adwokatów, którzy prowadzą postępowania przez sądami pracy, a także Sądem Najwyższym.