Od 2014 roku Krajowy Fundusz Szkoleniowy wspiera rozwój pracodawców i pracowników w całej Polsce. Fundusz ten jest dostępny dla wszystkich, niezależnie od tego, czy są to firmy prywatne, fundacje czy jednostki sektora publicznego. Wystarczy, że zatrudniasz przynajmniej jedną osobę na umowę o pracę – bex znaczenia, czy na cały, czy na część etatu.
W 2023 roku do wykorzystania będzie blisko 219 mln zł.
Dzięki środkom z KFS możliwe jest uzyskanie dofinansowania w wysokości 80% kosztów kształcenia ustawicznego, a w przypadku mikroprzedsiębiorstw 100%!
Wysokość dofinansowania na osobę może być różna w zależności od powiatu, ale z reguły jest to 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika, co oznacza, że do wykorzystania jest ponad 18 tysięcy złotych na osobę!
Kto może ubiegać się o środki KFS?
O fundusze KFS może ubiegać się każdy pracodawca, czyli każdy podmiot, który zatrudnia pracowników na umowę o pracę.Nie jest pracodawcą podmiot prowadzący działalność gospodarczą i niezatrudniający pracowników w ramach umowy o pracę, zatrudniający osoby na podstawie umowy o dzieło.
Na co możesz przeznaczyć środki?
Środki KFS możesz wykorzystać na sfinansowanie kształcenia ustawicznego dla Ciebie i Twoich pracowników w wysokości:
– 80% kosztów kształcenia ustawicznego, ale nie więcej niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika,
– 100% kosztów kształcenia ustawicznego – w przypadku mikro przedsiębiorcy (do 10 osób zatrudnionych) – ale nie więcej niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.
Środki KFS możesz przeznaczyć na:
– diagnozę potrzeb szkoleniowych, które można będzie zaspokoić dzięki środkom KFS,
– kursy i studia podyplomowe oraz egzaminy w których wezmą udział Twoi pracownicy z Twojej inicjatywy lub za Twoją zgodą,
– badania lekarskie i psychologiczne, jeśli okażą się niezbędne,
– ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z udziałem w kształceniu ustawicznym.
W ramach współpracy z pomagamy przy wypełnianiu wniosków o przyznanie środków z KFS.
Jak uzyskać dofinansowanie z KFS?
Krok 1 – Uzyskaj informację o naborze na środki KFS. Aby ubiegać się o dotację, musisz złożyć wniosek w Powiatowym Urzędzie Pracy właściwym ze względu na miejsce rejestracji Twojej działalności. Nabory na środki KFS odbywają się raz w roku i trwają zazwyczaj tylko kilka dni. Nabory wystarują w styczniu i w lutym 2023 roku. Zachęcamy do śledzenia stron internetowych Powiatowych Urzędów Pracy.
Krok 2 – Wybór pracowników oraz odpowiedniej oferty szkoleniowej
Środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego mogą być przeznaczone na dowolne szkolenie z oferty SEKA S.A. W swojej ofercie posiadamy szkolenia takie jak: kursy kadrowo-płacowe, kursy zawodowe i inne.
Po około 30 dniach powinieneś otrzymać z urzędu decyzję w sprawie swojego wniosku. W niektórych przypadkach okres ten może się jednak wydłużyć. Jeśli Twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, musisz podpisać umowę między sobą a Urzędem Pracy, w której szczegółowo określisz warunki szkolenia. Środki na szkolenia pracowników z KFS zostaną przekazane na konto wskazane w Twoim wniosku. Na życzenie Państwa lub Urzędu Pracy, SEKA S.A. podpisuje również umowę na realizację szkoleń, na które przyznano dofinansowanie.
Po dopełnieniu niezbędnych formalności można realizować szkolenie. Po opłaceniu faktury należy dostarczyć do Powiatowego Urzędu Pracy niezbędne dokumenty potwierdzające udział w szkoleniu i wniesienie opłaty.
najbliższe szkolenia szkolenia z zakresu prawa pracy
SYSTEM UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH I ZDROWOTNYCH |
Szkolenie zdalne/wideokonferencja |
22.11.2024 |
Zobacz więcej |
Czas pracy – ewidencja i grafiki czasu pracy |
Szkolenie zdalne/wideokonferencja |
26.11.2024 |
Zobacz więcej |
Czas pracy i urlopy pracownicze |
Szkolenie zdalne/wideokonferencja |
29.11.2024 |
Zobacz więcej |
KURS SPECJALISTA DS. KADR I WYNAGRODZEŃ Z KODEM ZAWODU |
Szkolenie zdalne/wideokonferencja |
17.01.2025 |
Zobacz więcej |