NOWY START NOWE PERSPEKTYWY – BEZPŁATNE WSPARCIE DLA FIRM!
Jesteś mikro-, małym lub średnim przedsiębiorcą ponownie rozpoczynającym działalność gospodarczą, posiadającym siedzibę na terenie Polski? Jeśli tak, to możesz zgłosić się do projektu „Nowy start-nowe perspektywy” i wziąć udział w serii szkoleń i działań doradczych z zakresu m.in. zarządzania, prawa i finansów. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Realizowany na terenie całej Polski do 30 czerwca 2022 r.
Kto może wziąć udział w projekcie?
W ramach opisywanych działań wsparciem objętych zostanie 400 mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Adresatami są osoby, które spełniają poniższe wymagania formalne:
- są mikro-, małym lub średnim przedsiębiorcą, którzy ponownie rozpoczynają działalność gospodarczą, czyli 24 miesiące przed dniem przystąpienia do projektu zaprzestali prowadzenia działalności, a następnie w okresie 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu ponownie podjęli działalność gospodarczą w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub jako wspólnicy spółki prawa handlowego;
- posiadają siedzibę na terenie Polski;
- spełniają warunki umożliwiające otrzymanie przez nich pomocy de minimis lub pomocy publicznej.
Dodatkowe punkty przy rekrutacji są przyznawane osobom, które:
- w ciągu 24 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej – aktywnej przez co najmniej 18 miesięcy – 10 pkt,
- są kobietami – 10 pkt,
- są osobami z niepełnosprawnościami (weryfikowane na podstawie orzeczenia lub innego dokumentu poświadczającego stan zdrowia – 5 pkt.
Jakie są opłaty?
Udział w projekcie jest bezpłatny. Przyznane środki zostaną przeznaczone na:
- wykwalifikowanych trenerów do przeprowadzenia szkoleń;
- materiały szkoleniowe;
- wyżywienie w trakcie szkolenia (2 przerwy kawowe, obiad);
- zapewnienie dla osób dojeżdżających na szkolenia noclegów przed i pomiędzy dniami szkoleniowymi następującymi po sobie, zgodnie z informacjami zawartymi § 5 pkt. 6 Regulaminu;
- salę szkoleniową o powierzchni min. 2 m kw. na osobę w miejscu łatwo dostępnym komunikacją publiczną;
- wykwalifikowanych doradców do przeprowadzenia doradztwa poszkoleniowego;
- wydanie zaświadczenia o ukończeniu udziału we wsparciu w przypadku uczestnictwa przedsiębiorcy/oddelegowanego pracownika w min. 90% czasu szkoleń, zaliczeniu egzaminu (jeśli dotyczy), uczestniczenia w doradztwie poszkoleniowym i podpisania formularza usługi doradczej.
Informacje i zapisy: www.efs.seka.pl
Zapraszamy również do kontaktu z biurem projektu SEKA S.A.
tel: 22 517 88 00, kom. 501 068 650, email: szkolenia.msp@seka.pl
Zapraszamy do odwiedzenia: Facebook | LinkedIn | YouTube | Twitter | Google | Magazyn SEKA