– czynnikiem wywołującym ruch powietrza jest różnica ciśnień spowodowana różnicą temperatur w budynku i na zewnątrz, różnicą wysokości między otworami doprowadzającymi powietrze świeże i odprowadzającego powietrze zużyte i energię wiatru. Wymiana powietrza w pomieszczeniu może zachodzić w wyniku: a) infiltracji – napływ powietrza do pomieszczenia w sposób niezorganizowany, przez porowatość murów i nieszczelności, głównie stolarki okiennej i drzwiowej, b) aeracji – ciągła i zorganizowana wymiana powietrza przez usytuowane w niższych częściach ścian otwory doprowadzające powietrze z zewnątrz, c) wentylacji grawitacyjnej kanałowej – doprowadzenie i odprowadzenie powietrza odbywa się przez kanały i przewody wentylacyjne.
Zobacz także
WPROWADZENIU DO UŻYWANIA
– pierwsze udostępnienie użytkownikowi wyrobu medycznego gotowego do używania w celu użycia zgodnie z przewidzianym zastosowaniem na terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) — strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym. Według ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o wyrobach medycznych.
DZIAŁANIA RATOWNICZE
– każda czynność podjęta w celu ochrony życia, zdrowia i mienia, a także likwidacji źródła powstawania pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia. Według ustawy o ochronie przeciwpożarowej ((Dz. U. z 2009 r. Nr 178, poz. 1380) oraz ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym. ( Dz. U. Nr 191 poz. […]
CZUJKA POŻAROWA
– urządzenie automatycznie reagujące na określony wzrost temperatury wewnątrz pomieszczenia, automatycznie włączające alarm lub system np zraszający w razie przekroczenia założonej wysokości temperatury.