– deklaracja organizacji dotycząca jej intencji i zasad odnoszących się do ogólnych efektów działalności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, określająca ramy do działania i ustalania celów organizacji dotyczących zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Według PN-N-18001:1999. Systemy zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Wymagania. Według wytycznych MOP polityka bezpieczeństwa i higieny pracy powinna być udokumentowana na piśmie, podana do wiadomości wszystkim pracownikom, adekwatna do potrzeb organizacji (przedsiębiorstwa) oraz udostępniona zainteresowanym stronom spoza przedsiębiorstwa.
Zobacz także
LEGALNA JEDNOSTKA MIARY
– jednostka miary, której stosowanie jest nakazane lub dozwolone przepisem prawnym. Według ustawy z 11 maja 2001 r. Prawo o miarach. (tekst jedn.: Dz. U. z 2004 r. Nr 243, poz. 2441).
UZIEMIENIE
– 1) polega na tym, że część urządzenia łączy się z ziemią. Najczęściej spotyka się dwa rodzaje uziemień: a) uziemienie robocze, jeżeli łączy się z ziemią jakiś punkt obwodu elektrycznego, b) uziemienie ochronne, jeśli uziemia się, dla celów ochrony przeciwporażeniowej, części nie należące do obwodu elektrycznego. Według E. Musiał, Zagrożenia pochodzące od urządzeń elektrycznych, Wydawnictwa […]
ODPOCZYNEK KIEROWCY
– każdy nieprzerwany okres, co najmniej jednej godziny, w którym kierowca może swobodnie dysponować swoim czasem. Według ustawy z 24 sierpnia 2001 r. o czasie pracy kierowców. (Dz. U. nr 123, poz. 1354 z późn. zm.).