– czynnik biologiczny zaliczany do gromady grzybów. Można wyróżnić pleśnie jednokomórkowe i wielokomórkowe. Rozmnażają się na dwa sposoby: bezpłciowo (zarodkowanie, podział grzybni lub poprzez wykształcanie strzępków, które się oddzielają), płciowo (zlanie się narządów płciowych z końcówek strzępków dwóch różnych grzybni). Według A. Uzarczyk, Czynniki szkodliwe i uciążliwe w środowisku pracy, ODDK, Gdańsk 2006 r.
Zobacz także
CIEPŁOWNICTWO
– dział techniki zajmujący się otrzymywaniem i rozprowadzaniem energii cieplnej do odbiorców.
ŚLUZA SANITARNO-DOZYMETRYCZNA
– wydzielony teren pracowni izotopowej z otwartymi źródłami promieniotwórczymi, wyposażony w stacjonarny przyrząd dozymetryczny i urządzenia sanitarne (umywalkę, a jeżeli wymagają tego prowadzone prace, również natrysk), przystosowany do usuwania zewnętrznych skażeń promieniotwórczych z powierzchni ciała ludzkiego, ze środków ochrony indywidualnej oraz do zmiany odzieży i obuwia roboczego. Według rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 lipca […]
STAN EPIDEMII
sytuacja prawna wprowadzona na danym obszarze w związku z wystąpieniem epidemii w celu podjęcia określonych w ustawie działań przeciwepidemicznych i zapobiegawczych dla zminimalizowania skutków epidemii. Według ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, 1495.).