– obudowa źródła dźwięku mająca za zadanie odizolowanie źródła dźwięku od środowiska. Prawidłowo wykonane obudowy mogą zmniejszyć poziom natężenia dźwięku o 20 do 30 dB. W przypadku obudowy częściowej jej skuteczność zmniejsza się o około 10 dB. Obudowy stosuje się najczęściej na źródła dźwięku o wysokim poziomie natężenia (120 dB). Według A. Uzarczyk, Czynniki szkodliwe w środowisku pracy, ODDK Gdańsk 2006 r.
Zobacz także
BADANIE OKRESOWE WÓZKA JEZDNIOWEGO
– powtarzalne badanie wymagane dla wszystkich wyprodukowanych wózków. Według PN-EN 1175-3+A1:2011. Wózki jezdniowe. Bezpieczeństwo. Wymagania elektryczne.
JAKOŚĆ ZDROWOTNA ŻYWNOŚCI
– ogół cech i kryteriów, przy pomocy których charakteryzuje się żywność pod względem wartości odżywczej, jakości organoleptycznej oraz bezpieczeństwa dla zdrowia konsumenta. Według ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. nr 171, poz. 1225 z późn. zm.).
CZERPNIA POWIETRZA
– urządzenie do pobierania z atmosfery powietrza na potrzeby klimatyzacji lub do celów przemysłowych, np. do zasilania sieci sprężonego powietrza.