– to sztywny lub rozbieralny korpus drewniany z wykładziną wewnętrzną (ale bez opakowań wewnętrznych) wraz z odpowiednim wyposażeniem obsługowym i konstrukcyjnym. Według oświadczenia rządu polskiego z dnia 16 stycznia 2009 r. w sprawie wejścia w życie zmian do załączników A i B Umowy europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR), sporządzonej w Genewie dnia 30 września 1957 r. (Dz. U. Nr 27, poz. 162).
Zobacz także
CIŚNIENIOWE URZĄDZENIA TRANSPORTOWE
– to naczynia takie, jak butle, zbiorniki rurowe, bębny ciśnieniowe, naczynia kriogeniczne, wiązki butli, cysterny, łącznie z cysternami odejmowalnymi, kontenerami-cysternami, pojazdami-bateriami i pojazdami-cysternami, łącznie z ich zaworami i innym wyposażeniem zgodnym z wymaganiami umowy ADR (umowy europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych) – stosowane w transporcie gazów klasy 2 oraz w transporcie określonych towarów […]
BEZPIECZEŃSTWO JĄDROWE
– stan osiągany przez całokształt przedsięwzięć organizacyjnych i technicznych podejmowanych w celu zapobiegania powstaniu niekontrolowanej samopodtrzymującej się reakcji rozszczepienia jądrowego związanej z działalnością z materiałami jądrowymi oraz ograniczania jej skutków. Według ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe (tekst jedn. Dz. U. z 2014 r., poz. 1512).
AWARIA GMO
– każdy przypadek niezamierzonego uwolnienia GMO (Genetycznie Modyfikowanego Organizmu) w trakcie ich zamkniętego użycia, który może stanowić bezpośrednie lub opóźnione zagrożenie dla zdrowia ludzi lub środowiska. Według ustawy z dnia 22 czerwca 2001 r. o organizmach genetycznie zmodyfikowanych (tekst jedn. Dz. U. z 2007 r. Nr 36, poz. 233 z późn. zm).