– pozwolenie na budowę wraz z załączonym projektem budowlanym, dziennik budowy, protokoły odbiorów częściowych i końcowych, w miarę potrzeby, rysunki i opisy służące realizacji obiektu, operaty geodezyjne i książka obmiarów, a w przypadku realizacji obiektów metodą montażu – także dziennik montażu. Według ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.).
Zobacz także
LOKAL PRZEDSIĘBIORSTWA
– to miejsce przeznaczone do obsługiwania publiczności i oznaczone zgodnie z przepisami o działalności gospodarczej. Według ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niezabezpieczny (Dz. U. nr 22, poz. 271 z p. zm.).
GRUPA PAKOWANIA
– to grupa, do której (w celu pakowania) można zaliczyć materiały niebezpieczne odpowiednio do natężenia stwarzanego przez nie zagrożenia. Znaczenie grup pakowania jest następujące: I grupa pakowania – materiały stwarzające duże zagrożenie; II grupa pakowania – materiały stwarzające średnie zagrożenie; III grupa pakowania – materiały stwarzające małe zagrożenie. Do grup pakownia zaliczone są również niektóre […]
URZĄD DOZORU TECHNICZNEGO
– organ administracji państwowej (państwowa osoba prawna) podległy ministrowi właściwemu ds. gospodarki. Dozorem technicznym są określone ustawą działania zmierzające do zapewnienia bezpiecznego funkcjonowania urządzeń technicznych. UDT wykonuje swoje zadania przy pomocy oddziałów terenowych UDT. Według ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym. (Specjalistyczne organy dozoru technicznego – patrz: DOZÓR TECHNICZNY).