E-learning z definicji ma wspierać zdalną edukację poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii informatycznych oraz internetu. Dlatego niezmiernie ważne jest, by prezentowane materiały edukacyjne charakteryzowały się wysoką jakością oraz potrafiły zaciekawić użytkownika.
Obecna sytuacja spowodowana pandemią SARS-Cov-2 sprawiła, że zarówno praca jak i edukacja przeniosły się do przestrzeni wirtualnej. To tam za pomocą narzędzi teleinformatycznych – można by powiedzieć – toczy się codzienne życie pracowników, uczniów, studentów.
W tym okresie ogromną popularnością cieszą różnego rodzaju systemy e-learningowe, które umożliwiają kształcenie na odległość. Posiadają one bardzo rozbudowane narzędzia wspomagające proces edukacji, przez co wykorzystywane są nie tylko do nauczania na odległość, ale również świetnie będą mogły wspomagać zajęcia odbywające się w trybie stacjonarnym.
Jak zachęcić, a nie zniechęcić?
Tworząc kursy e-learningowe należy pamiętać o jednej ważnej zasadzie – uczestnika należy zainteresować. Nudne wycinki z paragrafów po paru minutach zanudzą każdego, dlatego warto popracować nad użytecznością przekazu.
W tym temacie mogą być pomocne wytyczne Ministerstwa Edukacji opracowane dla uczestników warsztatów pt. E-learning w praktyce. Zgodnie z zaleceniami materiały dydaktyczne należy przygotowywać z uwzględnieniem: tekstów, grafik, dźwięków i wideo. Wszystkie te materiały mają za zadanie przyciągnąć uwagę użytkownika i zachęcić go do samodzielnej nauki.
Mając na uwadze powyższe zalecenia jak i wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej SEKA S.A. oferuje szeroki wachlarz szkoleń w formie e-learningu. Począwszy od szkoleń miękkich, przez edukację w zakresie przepisów prawnych, na szkoleniach obowiązkowych BHP kończąc.
Zapraszamy do współpracy!
Zapraszamy do odwiedzenia: Facebook | LinkedIn | YouTube | Twitter | Google | Magazyn SEKA