Jak zadbać o digital well-being swoich pracowników w warunkach przeciążenia cyfrowego?
W ostatnich miesiącach nasze życie w ekspresowym tempie przeniosło się do świata online. Galopująca rewolucja cyfrowa przyspieszyła jeszcze bardziej. Zostaliśmy nierozerwalnie złączeni z technologią, która ułatwia nam wykonywanie obowiązków zawodowych bez wychodzenia z domu i jednocześnie powoduje, że granica między życiem prywatnym, a zawodowym zaciera się.
Efektem jest przeciążenie cyfrowe. Stres cyfrowy (oznacza napięcie, które czujemy w trakcie interakcji z technologiami cyfrowymi) stał się realnym zagrożeniem. Głównym stresorem mogą być: ciągły szum cyfrowy, który utrzymuje nas w stanie ciągłego napięcia i wymusza wielozadaniowość. Podczas pracy zdalnej jesteśmy narażeni na nadmiar informacji: niekończąca się spirala e-maili, telefonów i spotkań online. A co to oznacza? Spadek kreatywności, produktywności, problemy zdrowotne (zwolnienia lekarskie)i duża rotacja. Technologia, która miała ułatwiać pracę staje się źródłem obniżenia wydajności pracowników. Nastawienie pracowników na tak ogromną liczbę dystraktorów powoduje przeciążenie cyfrowe.
Jak im zapobiec?
Firmy na całym świecie podejmują działania, których celem jest obniżenie przeciążenia cyfrowego pracowników. Facebook, Apple, Volkswagen, BMW, AXA, Google, czy Johnson&Johnson to tylko przykłady firm wdrażających programy well-beingowe. Pracownicy poznają zasady zdrowego wykorzystywania technologii cyfrowych i zachowania równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Redukcja komunikacji e-mailowej, wyłączanie poczty poza godzinami pracy, czy narzędzia minimalizujące liczbę otwartych kart to tylko niektóre z możliwości jakie wprowadziły firmy by podnieść efektywność pracy swoich pracowników.
Mając na uwadze powyższe wyzwania w czasie pracy zdalnej przedstawiamy warsztat w czasie którego uczestnicy poznają i nauczą się wykorzystać konkretne narzędzia, które realnie wpłyną na zmiany w osobistym systemie efektywności:
- mobilna lista „to do”,
- efektywna konfiguracja komputera i smartfona
- life hacki
to mikro zmiany, które mogą wywołać olbrzymi wpływ na codzienną efektywność. Uczestnicy poznają też uniwersalne mechanizmy i zasady efektywności, które będę mogli wykorzystywać na wielu frontach.
Szkolenie adresuje jedną z podstawowych potrzeb biznesu w czasie pandemii – umiejętność zachowania wysokiej efektywności pracowników w cyfrowym świecie.
Jeśli chcesz:
- zwiększyć wydajność swoją i swoich pracowników,
- nauczyć się właściwego wyznaczania celów i priorytetów w działaniu,
- poczuć spokój i kontrolę w pracy
- wypracować zasady work- life balance w pracy zdalnej.
Zapytaj o współpracę w zakresie kompleksowego zapewnienia bezpieczeństwa; audytu, szkolenia i nadzoru, skontaktuj się z Michałem Sekundą Dyrektorem handlowym SEKA S.A. tel. 22 517 88 66 e-mail: michal.sekunda@seka.pl
NAJBLIŻSZE SZKOLENIA ZDALNE
Zapraszamy do odwiedzenia: Facebook | LinkedIn | YouTube | Twitter | Google | Magazyn SEKA